Ostatní mléčné výrobky

PikaoK ostatním mléčným výrobkům můžeme řadit různé mléčné tyčinky. Kinder mléčný řež nebo tyčinku Pribináček.

Oblíbené produkty jsou také mléčné výrobky v tubě. Máme tím na mysli výrobky jako Pikao, Piknik nebo Jesenku od Tatry. Jedná se o kondenzované mléko s příchutí. Nejčastěji s vanilkovou nebo čokoládovou.

Nesmíme zapomenout zmínit také šlehačku. Šlehačka je vlastně krém, který má polotuhou a nadýchanou konzistenci. Do šlehačky se přidává cukr a bývá dochucen nejčastěji vanilkou. Základní surovinou je zde smetana ke šlehání. Na trhu existuje celá řada výrobků, které mají označení „šlehačka“, ty ovšem nejsou připraveny ze smetany, ale místo ní obsahují rostlinné tuky. Mezi výrobce šlehaček patří Vitala, Kapucín nebo Clever. Šlehačka se prodává v plastových kelímcích nebo v modernější variantě, ve spreji. Nejen šlehačky, ale i další mléčné výrobky se často objevují v akčních nabídkách.

Jak již bylo zmíněno, dalším výrobkem, který obsahuje mléko, je smetana. Jedná se o nejtučnější část mléka. V obchodech je k dostání jako sladká či kysaná. Smetana, která má 30 % tuku se označuje jako smetana ke šlehání. Smetana je také vhodná do kávy, například smetana do kávy Meggle