Mléčné a jogurtové nápoje

Dobrá mámaMléčné a jogurtové nápoje jsou vhodným doplňkem stravy, který si můžete vzít do práce nebo do školy ke svačině.

Pro děti jsou zde ochucená mléka. Nejčastější jsou s čokoládovou, karamelovou, vanilkovou, jahodovou nebo banánovou příchutí. U dětí je velmi oblíbený Kravík od společnosti Tatra nebo Bobík. Firma Madata pro nejmenší nabízí Lipánka. Mezi jogurtové nápoje, které se těší velké oblibě, pak patří Olmíci.

K dalším jogurtovým nápojům patří Dobrá máma, Actimel, Boni, Linessa, Florian, Müller nebo Activia. I tyto jogurtové nápoje je možné zakoupit v různých příchutích.

Mezi další mléčné nápoje patří také kefírové mléko. Koupit si jej můžete mimo jiné také od firmy Clever, Boni nebo Milkin. Podmáslí je dalším mléčným nápojem. Nabízí je firmy Madeta, Kunín či Albert. Rozdíl mezi kefírem a podmáslím je takový, že podmáslí vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Kefírové mléko se přímo připravuje z ovčího, kravího nebo kozího mléka. V posledních letech získává na stále větší oblibě díky jeho zdravotnímu přínosu.